Skocz do zawartości

Nowy szablon forum

Na forum pojawił się nowy szablon wykonany przez ARISovsky & CodeBite

Zajrzyj do tematu, by dowiedzieć się więcej.

zobacz temat

Nowy szablon forum

Na forum pojawił się nowy szablon wykonany przez ARISovsky & CodeBite

Zajrzyj do tematu, by dowiedzieć się więcej.

zobacz temat

Nowy szablon forum

Na forum pojawił się nowy szablon wykonany przez ARISovsky & CodeBite

Zajrzyj do tematu, by dowiedzieć się więcej.

zobacz temat

CS:GO zmiany na przestrzeni lat


Wolfiee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel Serwera

Jak dobrze wiemy Counter Strike: Global Offensive, swą premierę miał 10 lat temu i mimo tego, nadal przyciąga uwagę graczy na całym świecie, sprowadzając tym samym nowych, którzy pragną spróbował swoich sił, w rywalizacji z innymi, mniej lub bardziej doświadczonymi graczami. W tym artykule, po krótce przedstawię Wam, jakie zmiany miały miejsce od początku powstania tej wyżej wymienionej produkcji studia Valve.

Jednak zacznijmy od początku:

Premiera naszej ulubionej, czasami znienawidzonej gry miała miejsce 21 sierpnia 2012 roku, gdzie od razu zdobyła dużą popularność na świecie, jak i pozytywny odbiór wśród recenzentów, którzy wysoko oceniali produkcję studia Valve, jednocześnie gratulując im stworzenia czegoś nowego, a zarazem kontynuacji serii Counter Strike. Początkowo CS:GO, poza ulepszoną grafiką, fizyką i nowymi mapami nie różniła się niczym, od poprzednich wersji - jednakże rok po premierze (13 sierpnia 2013), studio wydało pierwszą większą aktualizacje pod nazwą "Arms Deal", wprowadzając dobrze już nam wszystkim znane skórki do broni, które aktualnie cieszą się dużą popularnością wśród społeczności, a także kolekcjonerów rzadkich skinów. W lutym 2014, zostały także wprowadzone naklejki, dające możliwość dodatkowego ozdobienia naszych ulubionych broni, co ważne nie musimy na nim posiadać skina, by móc ją nakleić.

Pierwotne założenie wprowadzenia skórek, miało na celu wsparcie majorów - największych mistrzostw świata, których sponsorem jest Valve. Pierwszy oficjalnie odbyty się major, miał miejsce w listopadzie 2013 roku w szwedzkim mieście Jönköping, gdzie pula nagród wyniosła, aż 250 tysięcy dolarów. Turniej za pośrednictwem Twitcha, jak i samej gry oglądało, łącznie 145 tysięcy widzów, dopingujących swoich idoli. Zwycięzca mistrzostw została szwedzka drużyna Fnatic ze składem: Devilwalk, JW, Flusha, Pronax oraz Schneider, którzy pokonali po 3 emocjonujących mapach drużynę Ninjas in Pyjamas w składzie: F0rest, GeT RiGhT, Xizt, Friberg i Fifflaren.  Do dzisiaj turnieje cieszą się dużą popularnością, a ich pula nagród osiąga niewiarygodne poziomy nawet 1 miliona dolarów.

Z biegiem lat, produkcja uzyskiwała kolejne nowości i smaczki, które podobały się większości społeczności i tak z ważniejszych rzeczy, pojawiających się można wymienić:

  • Operacje - wprowadzały dodatkowe misje, skiny, a także mapy do gry. Pierwsza operacja, została ukazana 25 kwietnia 2013 i trwała do 31 sierpnia 2013, została nazwana "Payback". Wraz z nią, zostały dodane jak wspomniałem wyżej, nowe mapy, gdzie było, aż ich 7 i zostały wykonane przez graczy. Następnie, cyklicznie pojawiały się kolejne, lecz z czasem gracze zauważyli, że poza nazwą, nic więcej nie wprowadzały.

 

  • Końcówka 2014 roku, a mowa tutaj o październiku, przywitała nas, zestawami muzycznymi, które zamieniały domyślną melodię, na nową wykonaną przez artystów upoważnionych przez studio Valve, do stworzenia owej melodii, powodując tym samym, że każdy gracz będący w danym meczu, mógł usłyszeć taki utwór - jednakże wcześniej, użytkownik musiał zdobyć MVP na koniec rundy. W dzisiejszych czasach, na rynku steam jest już wiele kompozycji, stworzonych przez różnych wykonawców.

Po tych nowościach wprowadzonych do gry, nastała przerwa. Drugi kwartał 2016 roku, a dokładniej kwiecień, zmienił grę - Korporacja stworzyła i zaprezentowała tajemniczo brzmiący status "Prime", dzięki któremu społeczność, po zdobyciu odpowiedniego poziomu profilu, podaniu i zweryfikowaniu numeru telefonu, który zostawał przypisany do konta, mogli prowadzić rozgrywkę z innymi graczami z tym statusem. Status ten, miał poprawić styl gry, odizolować doświadczonych od tych zaczynających przygodę z grą, jednakże jak dobrze wiemy, "smurfy" nadal się pojawiały.

W listopadzie 2017, twórcy gry zapowiedzieli zmiany w systemie wyszukiwania meczy turniejowych - wprowadzony został tak zwany Trust Factor (czynnik zaufania), którego założeniem było, znajdowanie podobnych do siebie osób ze społeczności gry. Na zaufanie wpływ nie tylko miało doświadczenie i ilość przegranych godzin, a także zgłoszenia wpływające na nas, statystki konta steam oraz rozgrywka w innych produktach oferowanych przez platformę. Do dzisiaj wartości te są utajnione przez samych twórców, którzy nie podają jakie czynniki głównie mają wpływ na ocenę naszego konta.

2018 rok, przyniósł zaskoczenie dla całego świata, związanego z Counter Strike Global Offensive. Mianowicie pojawiły się wtedy, dwie bardzo duże aktualizacje, które wpłynęły na rozgrywkę:

  1. Wprowadzenie całkiem nowego interfejsu do gry. "Panorama UI" zmieniła na zawsze wygląd całej produkcji, powodując u niektórych graczy problemy ze stabilnością klatek, a także samym graniem. Wielu z nas dobrze pamięta stare menu, które przez jakiś czas po aktualizacji można było przywrócić, jednakże twórcy zablokowali tą możliwość.
  2. Kolejnym zaskakującym krokiem dla wszystkich, było przejście z płatnego modelu, na darmowy, co początkowo przyniosło fale cheaterów, z którymi twórcy mieli nie lada problem, by zapobiec temu. Pierwsze tygodnie, darmowego już CS'a, wyglądało jak wojna tocząca się między uczciwymi graczami i twórcami, z bandą osób, próbujących zniszczyć przyjemność z gry - tworzyli oni nowe konta, pobierali cheaty i przeszkadzali w trybie turniejowym. Po tej fali, Valve podjęło próby, stworzenia systemu, dzięki któremu takie osoby były eliminowane na zawsze ze świata gry, jednakże dobrze wiemy jak to dzisiaj wygląda. System VAC pozostawia wiele do życzenia, a społeczność skarży się na ciągłe problemy, z osobami niszczącymi rozgrywkę. Mimo wielu aktualizacji owego systemu, nadal spotykamy nieuczciwych graczy, mających coraz trudniej do wykrycia oprogramowania wspomagające.

Dużym plusem do walki z oszukującymi użytkownikami, jest system nadzoru, w którym to społeczność może ocenić umiejętności drugiego gracza. Na czym polega nadzór? Jest to nic innego jak obejrzenie, krótkiego wycinka z meczu, gdzie został zgłoszony podejrzany, a naszym celem jest stwierdzenie czy jego gra jest uczciwa i nie przeszkadza innym. Po skończonym demku, mamy do wybrania 4 opcje: wspomaganie celowania, wspomaganie strzelania, inne wspomaganie oraz umyślne przeszkadzanie - od nas zależy jakie opcje zaznaczymy. Jeśli dany zawodnik, grał nieczysto i zostanie ukarany, my po ponownym włączeniu gry, otrzymamy powiadomienie, że jeden z nadzorów okazał się prawidłowy - w zamian przy grze społecznościowej (turniej, uproszczony itp) otrzymamy dodatkowe punkty umiejętności.

Po mozolnym tekście, wrzucam parę fotek jak zmieniała się gra:

Stare menu Menu przed wprowadzeniem aktualizacji związanej z "Panorama UI" - wielu z nas je pamięta.

Nowe menu Menu po aktualizacji "Panorama UI".

1398176561_nowyistarydust2.thumb.jpg.fd55071405288c3299dfc9a44d935fbf.jpg Stary i nowy dust 2 - Aby na pewno zmiana na lepsze?

1536142473_starenowerangi.thumb.png.1b310d493f84c576964b5da815907308.png Stare i nowe rangi, zmiana kosmetyczna jednakże warto o niej wspomnieć.

 

Na zakończenie pozostawiam pytanie do Was, droga społeczność naszej sieci - Jak według Was na przestrzeni lat, zmieniała się gra i co wy byście chcieli, aby w niej się jeszcze zmieniło?

Również przyjmę każdą krytykę związaną z tym artykułem i będę wyciągał wnioski, aby każdy kolejny był lepszy. Dawno nie robiłem takich rzeczy, więc muszę sobie poprzypominać jak to ma wyglądać. Mimo wszystko mam nadzieję, że przyjmie się to na forum Sieci.

  • Super! 2

Jak nie dasz rady to i tak dasz radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...